"Milliyetçi Forum" forum üyeleri ile aşağıdaki iletişim kanalı ile iletişim kuracaktır.
E-posta Adresi:
+ Konuyu Cevapla
Toplam 7 sonuçtan 1 ile 7 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: PKK'ya karşı Mehmetçiğin yürekli savaşı(KARAKOL BASKINLARI)

bozkurtCaVuS© Ziyaretçiler

Standart PKK'ya karşı Mehmetçiğin yürekli savaşı(KARAKOL BASKINLARI)

Bugün youtubeden arama yaparken rastgele karşıma taşdelen karakol baskını geldi,bir pkk sempatizanı tarafından youtubeye gönderilmiş bir video,Videoda Pkklılar taşdelen karakoluyla taşdelen köyüne baskın düzenliyorlar...Bu bana 90'lı yıllarda Pkk'nın yapmış olduğu eylemleri hatırlattı,bu dönemde maalesef Türkiye en büyük zaiyatı sınırkarakollarında veriyordu,en çok şehidide o zamanlar bu sınır karakollarında verdi Türkiye..
    Bunun sebepleri belliydi zaten sabit olduğu için karakollar kolay hedef olmuştu teröriste,genelde kaçakcılığı önlemek amacıyla kuruldukları için hakim bir yerde değildi karakollar...Daha sonraları sınır karakolları yıkılarak daha hakim araziye ve Tabur haline çevrildi.

TANIKLARININ ANLATIMIYLA KARAKOL BASKINI
    ALAN KARAKOLU BASKINI
    Emekli Albay Erdal Sarızeybek, Temmuz 1992-Ağustos 1994 tarihleri arasında Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki sınır taburunun komutanıydı. Komutası altındaki Alan ve Aktütün Karakolları'na yapılan kanlı PKK baskınlarını "Şemdinli'de Sınırı Aşmak" adlı kitabında tüm detaylarıyla anlattı. Birbiri ardına şehit cenazelerinin kalktığı şu günlerde Ümit Yayınları'ndan çıkan kitap, ilk 3 günde 5 baskı yaptı, 10 bin sattı. İşte kitaptan çarpıcı satırlar...

Karakolu sardılar

Şemdinli Jandarma Sınır Tabur Komutanı Binbaşı Erdal Sarızeybek, 30 Ağustos 1992 sabahı 04.00'te istirahate çekilmişti. Bölgede askerler gece sabaha kadar teröriste pusu atıyor, gündüz de eğitim yapıyordu. Bir saat sonra telsizci heyecanla haber verdi, Türkiye-İran sınırındaki Alan Karakolu'nun bölük komutanı arıyordu. Kalabalık bir terörist grubunun karakolu sardığını söyleyen komutan, takviye istedi. Taburdaki tüm askerler arazideydi. Sarızeybek, bulabildiği yedi askeri yanına alarak Alan Karakolu'na doğru yola çıktı. Karakola bir kilometre yaklaşmışken bulundukları araç güçlü bir patlamayla havaya savruldu ve çatışma başladı...

17 asker şehit oldu

"Yapabilecek bir şey yoktu. Teröristler için açık ve kolay bir hedeftik. Bir kör kurşun mazgaldan girip bir askerimi düşürdü. Araç şoförü 'Komutanım, araç hareket edebiliyor' dedi. 'Bekleme o zaman, hemen sür' dedim. Karakola ulaştığımızda ortalık cehennem gibiydi. PKK'lılar, şehit ettikleri askerlerimizin miğferini ve hücum yeleklerini giydiğinden, kim asker kim terörist ayırmak mümkün değildi. Ama teröristler de iki ateş arasında kalmıştı artık." Bir saat süren çatışmanın ardından, Sarızeybek karakola sabah 06.00'da varmış, çatışmalar takviye kuvvetlerin de yardımıyla 11.00'de bitmişti. 17 Mehmetçik şehit olmuş, teröristler geldikleri yere, İran'a kaçmışlardı.

'MG-3'lerimiz, toz bile kaçsa tutukluk yapıyor'

Sarızeybek, çatışmadan sonra da birkaç gün karakolda kaldı. Bu sırada dönemin cumhurbaşkanı Turgut Özal ile kuvvet komutanları, Alan Karakolu'nu ziyarete geldi. Sarızeybek bu önemli ziyareti, şu sözlerle anlatıyor: "Dönemin Jandarma Genel Komutanı rahmetli Eşref Bitlis yanıma yanaştı, 'Oğlum bir şeye ihtiyacın var mı' diye sordu. 'Komutanım, şu gördüğünüz RPG-7 roketatar. 10 teröristen biri bu silahı kullanıyor. Bizde 89 milimetrelik roketatar var. Biz teröristlere bir roket atarken, karşılığında beş-altı roket üzerimize geliyor. Şu gördüğünüz, 5-56 milimetrelik Bixi makineli tüfek. Toz, çamur demeden yüzlerce mermi atıyor. Biz de ise MG-3 makineli tüfek var. En ufak tozda tutukluk yapıyor.

'Aramızda para topladık'

Bu silahlar Irak'ın kuzeyinde satılıyor. Eğer bana para verilebilirse bu silahlardan alabiliriz' dedim. 'Peki evladım' dedi. Kısa bir zaman sonra Hakkâri Valiliği'nden para geldi. Derecik'in meşhur Iraklı Cemil'ine silah siparişleri verildi. Kader bu ya, alınan silahları, Eylül 1992'deki ünlü Derecik çatışmasında PKK'lılar gaspetti. Ama biz yılmadık. Aramızda para topladık. Her bölük, silahını kendisi temin etti. 89 mm'lik roketatarlar depolara kaldırıldı. MG-3'ler sabit menzilere çekildi. Onların yerini RPG-7 roketatarlar ile Bixi makineli tüfekler aldı. Timler arasında bir silahlanma yarışı başladı. Bu yarışa polis ve korucular katıldı. Korucular bizi bir adım geçerek kimi uçaksavar aldı kimi havan. Bu silahlar sonradan Batman Valisi Salih beyi zor duruma düşürdü."
    AKTÜTÜN KARAKOL BASKINI
    Jandarma Albay Erdal Sarızeybek o sırada Şemdilide görevliydi ve karakolun baskına uğrayacağını biliyor ve bekliyordu.Muhabereciler koşarak geldi, komutanım dedi Aktütün bölük komutanı sizi acele telsize çağırıyor. Zaten öyle diyince biz bir olay olduğunu anladık, telsize geldik. Kemal üstteğmenimiz vardı,Komutanım teröristler Aktütüne saldırıyor dedi.Karayolu ile Aktütüne gitmek yaklaşık 5 ila 6 saat. Tabii yolda mayınlama var, pusu var taktikleri gereği. Bu tür çatışmalarda mutlaka takviye gelecek yolları mayınlıyorlar ve pusu kuruyorlar. Yoksa alan çatışmasına giderken yolda hem mayına bastık hem pusuya düştük. Ama sonra kurtulduk, devam ettik görevimizi yaptık. O zaman da düşündüm karayolu ile gitsek 6 saat. 6 saatte zaten çatışma bitmiş olacak. Ben muhafızlarımı alıp komando tabur komutanlığının helikopter pistine gittim, ama karayolundan takviye kuvveti Veysel teğmenki o da sonradan bir çatışmada şehit oldu Allah rahmet etsin. O karayolundan takviye gitti biz komando taburunun helikopter pistine gittik. Ben muhafızlarımla, 5 kişi yada 4 kişiydik. Helikoptere bindik. Bu UH 1 helikopteriydi. Az sayıda personeli nakletmek için, zaten Aktütüne yaklaştığımızda helikopteri kobra sansınlar diye helikopterden el bombası atmaya başladık yere ki o patlamalarla bir silahlı helikopter olduğunu düşünsünler diye.Zaten bölüğe inemedik çünkü çatışma tamamen bölüğün etrafındaydı. Yaklaşık 200-300 metre mesafede helikopter bizi bıraktı. Teröristler köyün içinde bazı evleri kendilerine mevzi teşkil etmişler evlerin içerisinden roketle ve makineli tüfekle bölüğe ateş ediyorlardı. O anda sevki idare gibi bir şey düşünemedik. Çünkü ateş bölüğün zaten içerisindeydi. Hemen biz de mevziiye girdik, çatışmaya fiilen katıldık. Çatışma yaklaşık orada da 5 saat sürdü. Takviye kuvvetler çabuk geldi. Hem polis özel harekât timleri, hem jandarma özel harekat timleri. Gerekli mukavemeti gösterdik, çatıştık. Orada da teröristler çok büyük zayiat verdi ama ben teröristlerin zayiatına aldırmıyorum. Orada da 22 tane şehit verdik
    ÜZÜMLÜ KARAKOLU BASKINI
    9 aralık 1993 tarihinde iki jandarma özel harekat komando timi aldıkları emir üzerine çok gizli bir şekilde üzümlü karakoluna girdi. amaçları dağa önce üç kere saldırıya uğrayan bu karakolda bulunan askerlerin güvenliğini daha fazla arttırmaktı. bu iki tim gündüz karakolda istirahat edip gece karakolun altından kuzey ırak'a girerek her gece başka bir yerde pusu kurmakla görevlendirildiler.bu iki timin varlığından, asker dışında ne karakol yakınındaki üzümlü köyünün nede korucuların haberi vardı.

timler üzümlü'deki üçüncü akşamında, 12 aralık 2003 saat 21:00'de pusu kurmak için karakoldan hareket edip kuzey ırak'a yürüyüş halindeyken, üzümlü karakolu'na saldırmak için yaklaşan pkk gurubu ile karşı karşıya geldiler. ilk darbeyi timler vurdu. fakat silah seslerinin duyulmasından 15-20 dakika sonra, üzümlü köyünden karakola saldırı başladı. köyden gelen ateşler, her şeyin pkk'lılarca planlandığı gibi gittiğini sanıp, hem yaklaşmanın, hem sızmanın tamamlanıp da saldırının başladığını düşünen, köydeki korucu ve milisler tarafından açılmıştı. bu karakola daha önceleri yapılmış olan saldırılar da bu şekilde olmuş, kuzey ırak'tan 100-200 kişilik pkk gurubu gelmiş, köydekilerle de birleşince 200-220 militanlı pkk gurubu saldırıyormuş gibi kıymetlendirilmişti. 12 aralık 1993 gecesi maskeleri düştü. sabah köyde tek bir kişi bulunamadı. hepsi kaçmıştı. komanda timlerinden biri astsubay çavuş dördü komando eri beş şehit, doğrudan karakola yapılan atışlarda da bir asteğmen ve bir karakol eri şehit oldu. pkk gurubundan ise 24 terörist o gece, daha sonraki takip operasyonlarında ise 27'si öldürüldü. bir daha üzümlü karakoluna saldırı olmadı.
    üzümlü'de 12 aralık 1993 gecesi saat 21:30'da kuzey ırak'a sızan iki komanda timinde bulunan ve çatışma sırasında şehit olan askerlerden birinin şahsi eşyaları arasında, kendisinin yazdığı şu şiir çıktı:

olur ya bir çatışmada ölürsem
    arkamdan yas tutmayın
    bırakın, toprağımda rahat içinde yatayım
    bedenimden komandomu çıkarmayın
    onlar benim gururumdur
    botlarımı çıkarmayın
    onlar nice yollar aşacak
    şehit olursam sırat köprüsünden geçecek
    elimden tüfeğimi almayın
    o benim namusundur
    ölünce mezarıma sembol olacak
    yara'mın kanını silmeyin
    ahirette hesabı sorulacak
    göğsümden kör kuşunu çıkarmayın
    o benim madalyam olacak

bu şiir hakkari'deki askeri tesislerin tamamına her şekilde görülebilecek yerlere, özel levhalar üzerine yazılmış,. hakkari dağ komando tugayı'nın giriş duvarına büyük, pirinç pano üzerine kabartma harflerle yazdırılarak takılmıştır.
    Vatanın bölünmez bütünlüğünü korumak için Alan,aktütün,üzümlü,derecik,pirinçeken,hakantepe,k ısıklı,serbest,taşdelen karakollarındaki nice şehit verdik,nice kahramanlıklar gösterdik...Bu karakollarda şehit düşen yiğitlerimizi hiçbir zaman unutmadık unutturmayacağız.
    saygılarımla..
    bozkurtCAVUS

Standart Ynt: PKK'ya karşı Mehmetçiğin yürekli savaşı(KARAKOL BASKINLARI)

Youtubede bir video var 16 mayıs 1992 tarihinde Şırnak ili Uludere ilçesi Taşdelen sınır karakolunun baskın görüntülerini yayınlamış şerefsizin biri...Bu baskında 600 yakın terörist 30 tane vatan çiçeğini şehit etti..40 yakında terörist imha edildi.
    Bu baskında fazla şehit vermemizin asıl nedeni teröristlerin karakolun cephaneliğini vurması sonucu meydana gelen patlamadan dolayı oldu...
    Burda ilginç gelen bir şey var kendilerini sözde kürt halkının bağımsızlık savaşcıları olarak lanse eden bu pkklı teröristlerin masum kürt vatandaşı köylüleri bile nasıl kurşun yağmuruna tuttuklarını hayretle görüyor ve duyuyoruz..

Rahatsızlık duyacağınıza inandığım ve bu videoya prim vermemek için linki vermiyorum
    Youtubede bu tarz uygun olmayan videolar görürsek mutlaka videonun altında yazan Flag as Inappropriate Linkini tıklayarak bu tarz videolara müdahale edebilirsiniz..

Rep Puanı
    235

şerefsizlerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
    YAŞŞA BE EDİNCİKLİ YALNIZ KURT

Rep Puanı
    114

izlemeyin şu videoları kendilerini bi halt sanacaklar reyting yaptırmayın

Alıntı kayserili_ülkücü Nickli Üyeden Alıntı
    izlemeyin şu videoları kendilerini bi halt sanacaklar reyting yaptırmayın
    Zaten kardeşim burda link vermedim dikkat edersem,amaç böyle videoları gördüğümüzde alttaki Flag as Inappropriate linkini tıklayarak bu tür videoları yayından kaldırtmak...Tabiki izlemeyelim ama karşımıza çıktığı zamanda müdahalemizi yapalım..

Rep Puanı
    0

Standart Cevap: PKK'ya karşı Mehmetçiğin yürekli savaşı(KARAKOL BASKINLARI)

HANGİ KARAKOLUMUZA BASKIN OLSA HİÇBİR YERDEN DESTEK GELDİĞİNE İNANMIYORUM... YA OLAYDAN BAYA BİR SONRA YADA HİÇ...TÜRKLER GÜÇLÜDÜR AMA ÜSTLER NEDEN VE NİÇİN KORKUYORLAR DAĞDAKİ TERÖRRİST DENEN KÖPEKLERDEN Mİ YOKSA ABD DENEN IRAK DA KATLİAM YAPAN AMA BİZE BİR TERÖRİS ÖLDÜ DİYE HESAP SORANLARDAN MI KORKUYORSUNUZ TÜRK GÜÇLÜDÜR KORKMAZ AMA BÜYÜKLERİMİZ KORKUYOR.. NEDE OLSA KENDİ EVLATLARI DOĞUDA GÖREV YAPMIYOR NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Rep Puanı
    60

Standart Cevap: PKK'ya karşı Mehmetçiğin yürekli savaşı(KARAKOL BASKINLARI)

Alıntı kenan0158 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    HANGİ KARAKOLUMUZA BASKIN OLSA HİÇBİR YERDEN DESTEK GELDİĞİNE İNANMIYORUM... YA OLAYDAN BAYA BİR SONRA YADA HİÇ...
    bacanak destek gelmezse teröristler taburu bitirene kadar saldırılarını sürdürür.Destek gelmezse pkklılar karakolun içine girer bayrağımızı indirir çünkü bi karakolda 200 kişi varsa pkklılar 500-600 kişiyle saldırır bu bir askere hem sağdan hemde soldan kurşun demektir.Onlarda göt yok uyuşturucu,kahramanlık hapı v.s içmeseler 1 kisi bile baskına katılamaz çünkü ya bir özel harekatın ya bir komando timinin mutlaka desteğe geleceğini bilirler
    Biz Vatan Çiçeğini,Kanımızla Suladık!

+ Konuyu Cevapla

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)