"Milliyetçi Forum" forum üyeleri ile aşağıdaki iletişim kanalı ile iletişim kuracaktır.
E-posta Adresi:
+ Konuyu Cevapla
Toplam 5 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Kürtlerin asıl yurdu neresi?

Rep Puanı
    176

Standart Kürtlerin asıl yurdu neresi?

Kürtlerin yurdu ne 2000 yıllık Türk yurdu olan Anadolu özellikle doğusu nede Anadolu'nun güney parçası olan şu an kuzey suriye ve kuzey ırak diye adlandırılan Türk toprakları nede Türk şehirleri olan Halep Musul Erbil ve Kerkük'tür.

Kürtlerin asıl yurdu Süleymaniye'nin kuzeyinden başlayıp Şiraz'ın kuzeyinde biten batısında Irak doğusunda İran olan zağros dağları ve çevresidir çapulcu eşkiya yabani sonradan görme dağdan inme kürtler zağroslardan gelip Türk yurtların işgal etmişlerdir.

Buda yetmezmiş gibi medeniyet belirtileri olmamasına rağmen daha önce bu topraklarda yaşamış medeniyetleri urartular medler persler kendilerine ataları kabul edip kendi kültürsüzlüklerini yabaniliklerini gizleme ve Türk toprakları üzerinde hak iddaa etme cüretinde bulunmuşlardır.

Bazılarının dediği gibi kürtlerin Türklerle uzaktan yakından bir bağları yoktur fars arap kırması tarzanca uyduruk bir dilleri olan bu kabile topluluğunun asıl yurtlarına zağros dağlarına irandaki kardeşlerinin yanına gitmesi için nüfus mübadelesi şarttır...

istanbul1453
    TÜRK'ÜN TÜRK'TEN BAŞKA DOSTU YOKTUR

Rep Puanı
    41

Standart Cevap: Kürtlerin asıl yurdu neresi?

"Bizim araştırmalarımıza göre, M. Ö 7. Yüzyılda Orta Asya'nın doğusuna hâkim Hunlar (Hiyung - nu) kolundan gelip, Tanrıdağlar bölgesine yerleşerek burada Karluk ve Abdal/Haptal (Heptalit) adıyla tanınan Oğuzlara karşılık; Saka (İskit) birliği içindeki Oğuzların karlı-dağ/yaylak bölgelerinde yaşayanlarına, Kürt ve bunun benzeri adlar verilmiştir. Yani, Karluk/Abdal urukları, Hunlar kolundan olup; Kürtler ise, Sakalar (İskitler) topluluğundaki yüce dağlar bölgesinde yaşayan Oğuzlardandır. Prof. Dr. M. Fahrettin KIRZIOĞLU

Ayrıca bende bu görüşlere katılıyorum. Tam ismini hatırlayamadığım bir tarihçide, Sasani kayıtlarında göç eden bazı Türk kavimlerine de kürüt - kürt - krüt gibi isimler verilmiştir diyor. Dil yapısı da dikkate alınırsa kürtlerin Türk olabileceği düşünülebilir.

Ancak son zamanlar, tarihimizi hep batıdan öğrendiğimiz, batılıların da kürtleri, Türkiye'nin önünde hep bir bomba olarak hazır tuttuğunu göz önüne alırsak, kürtlerin aslında Türk olması gerçeği saklanmış olabilir.

Rep Puanı
    176

Diyelim ki kürtler Türk boylarından biri hatta soyları Oğuz Kağana dayanıyor ne değişir söyler misin ? Ben asla ve asla bu uydurukça tarih tahrifatçilarına inanmıyorum misal alman tarihçilere göre de kürtler asyada kalan bir cermen kavmi ? israilli bazı tarihçiler kürtleri israilin kayıp 12. kavmi görüyorlar ne olacak şimdi ? hangisine inanacaksız ?

Bizimle uzaktan yakından ilgisi olmayan ne dilleri (farsça arapça tarzanca uydurukça) ne dinleri (yezidi ve zerdüşt adet ve motiflerle bezenmiş islam), ne gelenek ve görenekleri (ilkel yaşam tarzları, gazete okuyup haber dinliyorsunuzdur yada aynı yerde yaşama şanssızlığı anladınız umarım)

Bize benzemeyen bu kabile bozuntusuna 80 senedir kürt diye bir şey yok siz Türksünüz dedikçe onlar bizler hainiz bizler vefa nedir bilmeyiz bizler ekmek yediğimiz yere nankörlük ederiz dediler ve her zaman bu dediklerini de yaptılar.

Sanki 1984 itibaren pkk teröründen önce hiç bir sorun yoktu Türkler ve kürtler kardeş kardeş yaşıyordu gibi bir hava esitirilmeye çalışılıyor kardeşlik masallarıyla bu kürtler 45 kez isyan etmiştir (Osmanlı zamanında 20, Cumhuriyet devrinde ise son pkk terörü ile 25 )

Hani nerede kardeşlik? Kurtuluş savaşında yaptıklarını saymıyorum bile, okuyan bilir. Sonra bir başka yalan Çanakkalede beraber savaştık, verdiğimiz şehitlerin sayısı anlatır herşeyi fazla söze gerek yok

Ben kötü kürtleri, hain kürtleri, nankör kürtleri, terörist kürtleri görüyorum peki iyi kürtler nerede, vatanın milleti seven kürtler nerede, Türkleri kardeş olarak gören kürtler nerede, nankörlük yapmayan vefa nedir bilen kürtler nerede ben görmüyorum Son Van depreminde gören gördü göreceğini fedakar Türkleri ve nankör kürtleri

Son seçimlerde bdp 2.843.000 oy almıştır yani bu demek ki, gerçek bu Türk topraklarında 2.843.000 pkklı terörist yaşamaktadir ve hiç şaşırmayın gelecek seçimde akpye oy veren kürtler ile %10 barajı rahatlıkla aştıklarını görebilirsiniz

Seçimlerde doğuda mhp ve chp yok, bdp-pkk ve akp var özellikle Ağrı, Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Hakkâri, Mardin, Muş, Siirt, Şırnak, Tunceli ve Van da ezip geçiyor ve bdp-pkkın diğer doğu illerinde de eyepce bir oy oranı var

Şimdi doğu anadoluda yaklaşık 3.000.0000 pkklı kürt varken (batıdaki şehirlerde özellikle istanbul mersin adana vs vs pkklı kürtleri saymıyorum bile)
    30 yıldır hep 3-5 eşkiya denen pkk neden bitmiyor anladınız mı onlarda bu lojistik varken kimse hayallere kapılmasın bu terör daha çok sürer bizler nice nice yiğitleri şehit verip Türk topraklarını kanla sulamaya devam ederiz

Bir sorunu çözmek için sorunun kaynağını bulmak lazım, kaynak belli o zaman o kaynağı kurutmalıyız misal olarak SRİ LANKA da 1976 ile 2009 arasında süren tamil kaplanları terörünün nasıl bitirildiğini okumanızı tavsiye ederim bize öyle komutanlar lazım, asker dağda iken golf oynayan paşalar değil

Ne böyle suya sabuna dokunmayan dağdaki askerin ne gibi zorluklar çektiğinden haberi olmayan ehli keyif paşalarla ne de her türlü tavizin verildiği açılım saçılımla bu kürt sorunu pkk terörü biter tek çözüm radikal önlemlerdir hainler sorgusuz sualsiz görüldüğü yerde vurmalıdır nefes almaları bile haram bu şerefsizlerin

Türk kürt kardeştir diyenlere sesleniyorum ki bu süreç böyle devam ederse sonumuz ÇEKOSLOVAKYA gibi olur, sonra kardeş kardeş ayrılırız Çekoslovakya'nın tek devlettten belli bir süreçte yıllarca geçtikçe tavizler vere vere (bir nevi halk uyutularak ) önce federalizme sonra da ikiye bölünmesine giden yolu ibretle okumanızı tavsiye ederim

Tek çözüm Atamızın yaptığı gibi nüfus mübadelesidir Türkiyedeki 12.000.000 kürt ile 1.500.000 zazanın İran'a gitmesi karşılığında da (güney azerbaycandaki azeri türkleri hariç kuzey ve güney azerbaycan birleşecektir inşaallah) güney irandaki kaşkaylar, şahsevenler, avşarlar, kaçarlar, hamseler, karapapaklar ve türkmenler yaklaşık 5.000.000 Türk'ün Türkiye'ye gelmesi kürtlerden boşalan doğu anadolunun %100 Türkleşmesiyle olur

İrani bir halk olan ve asıl yurtları İran'daki zağros dağlarından gelip önce Türk şehirleri Kerkük Musul Erbil'i daha sonra doğu anadoludaki Türk topraklarını işgal eden çapulcu eşkiya kürt sürülerinin geldikleri yere gitmesi şarttır herkes kendi kardeşiyle yaşarsa Türkler Türkler ile ve İrani halklar hep birlikte yaşarsa yani (farslar kürtler zazalar ermeniler peştunlar tacikler beluciler lurlar laklar tatlar talışlar osetler gilanlar mazedaranlar) o zaman sorun kalmaz

istanbul 1453
    Konu istanbul1453 tarafından (11-06-12 Saat 14:06:06 ) değiştirilmiştir.

Rep Puanı
    38

Bende uzun zamandır bu konuyu araştırıyorum geçenlerde konuda açmışdım şuan vardığım nokta kürtlerin ana yurdu olamaz bana göre hep azınlık olarak yaşadılar yaşadıkları yerlerdede hep sorun oldular işgalci gibi hakları olmadığı halde hep hak iddaa ettiler.

Rep Puanı
    176

Çapulcu eşkiya sürüleri kürtler dünya üzerine dikili tek bir taşları olmamasını rağmen Türk topraklarında hak iddaa ediyorlar
    O topraklardaki eski kavimleri ataları kabul edip, soyları belli değil ......
    Alfabe yok okuma yazma yok yazlı edebiyat kim onlar kim
    Tarihte tek bir devletleri yok
    Aşiret ağalarının marabalıklarını devlet sayarsan o başka
    Her zaman içinde bulundukları topluma fırsatını buldukça ihanet ederler, zamanı ve yeri geldikçe Türklere İranlılara Araplara
    Batılı emperyalistlere her zaman kulluk ve uşaklık ederler ve her zaman yaptıkları hainlikle yüzüstü kalırlar ama yine de uslanmazlar
    Geldikleri yeri medeniyetsizleştirirler başka bir kelime var ama anladınız umarım

Son olarak benim hala anlam veremediğim birşey ;

Bazı Türkçüler kürtleri Türk soylu olarak görüp kardeşimiz diyorlar
    Komünistler halkların kardeşliği diye kardeş olarak görüyor
    Ümmetçiler İslam kardeşliği diye kürtlere kardeş diyor

Ya ne bulunmaz hint kumaşıymış bu çapulcu kürt kabilesi
    hala anlam veremiyorum bu işe

+ Konuyu Cevapla

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)