"Milliyetçi Forum" forum üyeleri ile aşağıdaki iletişim kanalı ile iletişim kuracaktır.
E-posta Adresi:
+ Konuyu Cevapla
Toplam 9 sonuçtan 1 ile 9 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Kurtlar Vadisi Pusu'da Kim Kimdir ? Karşılaştırmalar Burada !

Rep Puanı
    56

Standart Kurtlar Vadisi Pusu'da Kim Kimdir ? Karşılaştırmalar Burada !

Kurtlar Vadisi Pusudaki Karakterler Gerçekte Kimleri İşaret Ediyor ?
    Araştırmalarım sonucu bazı tespitlerde bulunmaya çalıştım.Hangi karakter gerçekte kiminle örtüşüyorsa bunun nedenini de karşısına yazdım.Sdece isim yazıp bırakmadım,o kişi ile örtüşen yanları da belirtilmiştir ..

Polat Alemdar: Eski dizideki icraatları doğrultusunda Abdullah Çatlı olduğu söyleniyordu.Son zamanlarda gelişen Ergenekon olaylarında Abdullah Çatlı’nın aynen Polat Alemdar gibi Ergenekon Örgütü ile bazı icraatlardan sonra karşı karşıya geldiği ortaya çıkmıştı.Bunu açıklayan eski MİT çi Mehmet Eymür .. Dizide de Polat'ı yetiştirenlerin içinde İskender'in de olduğu belirtilmişti.Yani bir şekilde hizmet etmiş,şimdi onlarla savaşıyor.

Memati: Süleyman Çakır’ın sağ koluydu.Çakır Alaaddin Çakıcı’yı canlandırıyordu.Çakıcı’nın sağ kolu Muradi Güler’dir.İsmi de Muradi’yi çağrıştırıyor.Bu doğrultuda Memati için Muradi Güler diyebiliriz ..

Abdülhey: Güneydoğudaki görevleri,Kuzey Irak’taki operasyonları göze alındığında Yeşil Kod adlı Mahmut Yıldırım olduğu söyleniyordu. Dizide Yeşil birçok kişi ile ilişkilendirildi.

Halil İbrahim Kapar: Halil Havar.Eski dizide Halo’nun hapisten kaçışı gerçekte Halil Havar’ın kaçışının aynısıydı.İsmi de Halil Havar’ı çağrıştırıyor.

Tuncay Kantarcı: Zamanın Gümrük Bakanı Tuncay Mataracı.Kaçakçılığa göz yumak,rüşvet alıp gümrükten geçirmek suçlarından yargılandı.

Davut Tataroğlu: Medya Patronu olması dolayısıyla Aydın Doğan.

Turan Kaçgar: Bülent Eczacıbaşı.İlaç ve sağlık sektörünün patronu.

Celal Karacadağ: Rahmi Koç veya oğlu Mustafa Koç..Celal Karacadağ’ın dizide anlatılan Ergenekon Örgütüyle ilişkisi var.Gerçekte iddaanamede Rahmi Koç’un ismi de geçiyor.Ayrıca dizinin ilk bölümlerinde Sabancı suikastini işlenmiş,bu suikastte Celal Karacadağ’ın da parmağı vardı.Ergenekon sürecinde Rahmi Koç’un Sabancı suikasti sanığına yardım ettiği,suikasti önceden bildiği söyleniyor.İddianamede, Koç Holding Onursal Başkanı Rahmi Koç’un Ergenekon Terör Örgütü üyeleriyle yaptığı görüşmeler yer alıyor.Ayrıca Mustafa Koç Ergenekon sürecinde gözaltına alınan Sinan Aygün’ü ziyaret ederek Ergenekon’a duruşunu belli etmiş,sanıklara sahip çıkmıştır.

Kudret Hazarbeyoğlu: Halit Narin olabilme ihtimali yüksek ama kesin birşey söyleyemem … Tekstil kralı.Turizm alanında ciddi yatırımları var. Dizideki karakterle örtüşüyor.

Çağrı Toros: Özdemir Sabancı...Her ikisinin ölümü de aynı.

Ahu Toros: Serra Sabancı..Özdemir Sabancı’nın kızı ..

Yalçın Bulut: Mehmet Kutman…Aydın Doğan’ın sağ kolu.POAŞ ihalesine giren Hayam Garipoğlu’na ; 'Bu ihaleye girme, girsen de sana vermeyeceğiz.' Dediği ortaya çıktı.Bu olay dizinin ilk bölümlerinde farklı bir şekilde canlandırılmıştı.

Yalçın Yıldız: Mehmet Ali Yalçındağ…Aydın Doğan’ın diğer güvendiği isim.

Kemal Yıldız: Murat Yalçındağ .. Mehmet Ali Yalçındağ’ın kardeşi…

İnci Yıldız: Arzuhan Doğan Yalçındağ…Gerçekte dizide Yalçın Yıldız’ı canlandıran Mehmet Ali Yalçındağ ile evli.Ancak dizide kardeşi Kemal Yıldız ile evli.Senaryo gereği ufak bir değişiklik yapılmış.Özel hayatı aynen yansıtmamışlar.

İskender Büyük: Dizideki icraatları ve gerçekteki Ergenekon iddaanamesindeki yazılanlara göre Veli Küçük … Soyadlar Büyük ve Küçük’te bir çağrışım ..

Hoca: Ali Kalkancı … Ali Kalkancı ile ilgili olarak kamuoyunda ‘Ergenekon’un Hocası’ deniyordu ..

Palaska Zefer: Muzaffer Tekin ..

Avukat Cem: Danıştay saldırısını gerçekleştiren Alparslan Arslan..Saldırı dizide de işlenmişti.

Ahmet Serkan: Adil Serdar Saçan

İskender Ve Oluşumunu İnceleyen Savcı: Zekeriya Öz

20.Bölümde Öldürülen Gazeteci: Hrant Dink

Gazeteciyi Öldüren Kişi: Ogün Samast

İskender’in,Arabasını Bombalayarak Öldürttüğü Gazeteci: Uğur Mumcu

Rep Puanı
    128

Standart Cevap: Kurtlar Vadisi Pusu'da Kim Kimdir ? Karşılaştırmalar Burada !

palaska zafer muzaffer tekine benziyordu zaten...
    ஐ◄███▓▒░░ Vay ki puştları adam gibi duruşla okutan zamanlara vay…░░▒▓███►ஐ

Rep Puanı
    247

Yazıda Ümraniye davasında yargılananlar,Ergenekon örgütü diye adlandırılmış..Bu bahsettikleri Ergenekon neymiş böyle ya..Reis'i bile içine aldı operasyon..Helal Olsun..Ne güzel bir senaryo yazılmış..Davos senaryosundan daha da büyük..Nedense içeri aldıkları herkesi serbest bıraktılar..Çıkan mühimmat dışında hiçbir delilleri yok..Tabii çıkan mühimmat da şüpheli..Kurtlar Vadisini yazanlarla sözde Ergenekon senaryosunu ortaya atanların aynı kişiler olduğunu söylemek zor olmasa gerek..
    Gelecek nesillerin Türkiye'de Cumhuriyetin ilanı günü, ona en merhametsizce
    hücum edenlerin başında, cumhuriyetçiyim iddiasında bulunanların yer aldığını
    görerek şaşıracaklarını asla farz etmeyiniz!

Bilâkis, Türkiye'nin münevver ve
    cumhuriyetçi çocukları, böyle cumhuriyetçi geçinmiş olanların hakikî
    zihniyetlerini tahlil ve tesbitte hiç de tereddüde düşmeyeceklerdir.

BAŞBUĞ ATATÜRK

Rep Puanı
    0

Alıntı SeRDeNGeCTi_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazıda Ümraniye davasında yargılananlar,Ergenekon örgütü diye adlandırılmış..Bu bahsettikleri Ergenekon neymiş böyle ya..Reis'i bile içine aldı operasyon..Helal Olsun..Ne güzel bir senaryo yazılmış..Davos senaryosundan daha da büyük..Nedense içeri aldıkları herkesi serbest bıraktılar..Çıkan mühimmat dışında hiçbir delilleri yok..Tabii çıkan mühimmat da şüpheli..Kurtlar Vadisini yazanlarla sözde Ergenekon senaryosunu ortaya atanların aynı kişiler olduğunu söylemek zor olmasa gerek..
    Güzel senaryo yazmışlar.Bu dizi çok sevilen sanki milliyetçi bir dizi gibi gösterildiği için böylelikle bu dizi sayesinde kamuoyunun bilinçaltında baskı oluşturuyorlar.Çatlı reis bile Ergenekoncu oldu.İşin saççma yanı Polat Alemdar ilk Kurtlar Vadisinde gerçek Ergenekoncuydu.Herhalde Ergenekon ve KVnin senaristleri aynı...

Rep Puanı
    247

Gerçek ergenekoncu nasıl oluyor anlamadım..Ergenekon benim bildiğim şanlı Türk tarihinin bir destanıdır..

Artık tüm Türk düşmanlarına (Ergenekoncu) mu diyeceğiz ?
    Eğer bizi sırtımızdan vuranlara Ergenekoncu dersek,emin olun bu dava amacına ulaşmıştır..Amaçları zaten bu..!
    Ergenekon adını vatan hainleriyle özdeşleştirmek..
    Gelecek nesillerin Türkiye'de Cumhuriyetin ilanı günü, ona en merhametsizce
    hücum edenlerin başında, cumhuriyetçiyim iddiasında bulunanların yer aldığını
    görerek şaşıracaklarını asla farz etmeyiniz!

Bilâkis, Türkiye'nin münevver ve
    cumhuriyetçi çocukları, böyle cumhuriyetçi geçinmiş olanların hakikî
    zihniyetlerini tahlil ve tesbitte hiç de tereddüde düşmeyeceklerdir.

BAŞBUĞ ATATÜRK

Rep Puanı
    0

Alıntı SeRDeNGeCTi_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gerçek ergenekoncu nasıl oluyor anlamadım..Ergenekon benim bildiğim şanlı Türk tarihinin bir destanıdır..

Artık tüm Türk düşmanlarına (Ergenekoncu) mu diyeceğiz ?
    Eğer bizi sırtımızdan vuranlara Ergenekoncu dersek,emin olun bu dava amacına ulaşmıştır..Amaçları zaten bu..!
    Ergenekon adını vatan hainleriyle özdeşleştirmek..
    Gerçek Ergenekoncu derken Polat Alemdarın aslında bu Ergenekon denilen yapılanmanma içerisinde yer aldığını kastettim.
    Ayrıca o da ayrı bir durum.Erdal Sarızeybek de bu konuda çok konuştu ama tınlayan yok.Şanlı bir destanımızı terör örgütü haline getirdiler.Yakında Bozkurtu da terör örgütü yaparlarsa hiç şaşırmam.
    NOT:Yakup Kadrinin bir romanı vardır Kurtuluş Harbini Ergenekondan çıkışa benzettiği.Nazım Hikmetovu Türk yapanlar Yakup Kadriyi de Ergenekoncu yapsınlar.Zaten bu gidişle Ergenekonu Atatürkün kurduğu ve Türkiyeye dinsizliğin getirilmeye çalışıldığını söyleyecek akp.Böylelikle şeriata doğru ilk adımı atacak.

Rep Puanı
    56

Eski dizide Kurtlar Vadisinin milliyetçi bir çizgi izlediği doğrudur.Şu an Ergenekoncu olarak tabir edilen kişiler ilk dizide bizim kahramanımız oldu,dizide bu işlendi.Ancak şimdiki dizide çok büyük bir dğeişim olup Polat Alemdar,eski dizide hizmet ettiği kişişer ile savaşır oldu.Bugün bir yazı okudum yazıda aynen şöyle diyor ;

'........Yine kamuoyunca da tanınmış bir yazar dostum “Şu an olumlu gidiyor bu ekip, o bağlamda çok yüklenmemek gerekmez mi? O zaman Ergenekoncular tarafından kullanılmışlar. Şimdi doğru yoldalar” gibi bir şey söyledi... '

'“Evet, Kurtlar ekibini zamanında JİTEM / Ergenekon Hasan Atilla Uğur aracılığıyla yönlendirdi. O dönem bir darbe ortamının yaratılması için “kullanıldı” bu dizi... Ama şimdi “iyi adamlar”ın eline geçti.......'

Büyük bir doğruluk payı var bence ..

Rep Puanı
    0

Ben Ergenekon isimli örgütü inanmadığım için buna da inanmıyorum ben KVyi KV Teröre kadar izledim benim için artık ampül vadisi olmuştur.

Rep Puanı
    56

Yıllardır Derin Devletin varlığına inandık.Bu halk Derin Devlet niye var diye gocunmuyordu,aksine Derin Devlet halkın gözünde bu ülkenin,milletin güvencesiydi.
    Özellikle Deli Yürek ve Kurtlar Vadisi dizilerinde Derin Devleti, bu Vatan,bu Millet için çalışan,ülkenin bekası için uğraşan kurum&kurumlar olarak gördük.Ancak şimdi Derin Devlet ismi Terör Örgütü olarak değiştirildi .. Evet bir kurum var,ancak bu Terör Örgütü değil,bu ülkenin Vatanseverleridir .Benim görüşüm budur.İnanmadığım tek şey bu kişilerin terörist olduğudur.

+ Konuyu Cevapla

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)