"Milliyetçi Forum" forum üyeleri ile aşağıdaki iletişim kanalı ile iletişim kuracaktır.
E-posta Adresi:
+ Konuyu Cevapla
Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 18 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: 15.04.1978 tarihinde MHP tarafından Tandoğan’da düzenlenen mitingi ve Büyük Yürüyüş

Rep Puanı
    123

Standart 15.04.1978 tarihinde MHP tarafından Tandoğan’da düzenlenen mitingi ve Büyük Yürüyüş

İzlemek için aşağıdaki linke tıklayınız:
    Tıklayın

Bizim vatanımızı Tuna'dan Nil'den dinle..Sor Lale'ye Sümbül'e birazda Gül'den dinle..Bizi üç kıta değil, koca dünya tanır..Hem bizi bizden değil, yedi kat elden dinle...
    __________________________________________________ __
    "Bin yılda karıldı bu ülkenin harcı, ayrıştırmak kimin harcı."
    Dr. Devlet BAHÇELİ

Rep Puanı
    249

Standart Cevap: 15.04.1978 tarihinde MHP tarafından Tandoğan’da düzenlenen mitingi ve Büyük Yü

Aradan 30 yıl geçti..Acaba böyle bir miting düzenlense yine bu kadar insan katılır mı..?
    Gelecek nesillerin Türkiye'de Cumhuriyetin ilanı günü, ona en merhametsizce
    hücum edenlerin başında, cumhuriyetçiyim iddiasında bulunanların yer aldığını
    görerek şaşıracaklarını asla farz etmeyiniz!

Bilâkis, Türkiye'nin münevver ve
    cumhuriyetçi çocukları, böyle cumhuriyetçi geçinmiş olanların hakikî
    zihniyetlerini tahlil ve tesbitte hiç de tereddüde düşmeyeceklerdir.

BAŞBUĞ ATATÜRK

Rep Puanı
    249

Standart Cevap: 15.04.1978 tarihinde MHP tarafından Tandoğan’da düzenlenen mitingi ve Büyük Yü

Videoda çalan şarkı elinde olan var mı..Elinde olan varsa mesaj atsın lütfen..Bulamadım :(
    Gelecek nesillerin Türkiye'de Cumhuriyetin ilanı günü, ona en merhametsizce
    hücum edenlerin başında, cumhuriyetçiyim iddiasında bulunanların yer aldığını
    görerek şaşıracaklarını asla farz etmeyiniz!

Bilâkis, Türkiye'nin münevver ve
    cumhuriyetçi çocukları, böyle cumhuriyetçi geçinmiş olanların hakikî
    zihniyetlerini tahlil ve tesbitte hiç de tereddüde düşmeyeceklerdir.

BAŞBUĞ ATATÜRK

Rep Puanı
    225

bergamalı ülküdaşım Allah senden razı olsun akşam akşam iman tazeledik sayende 1996 yılında olmuştu aynı kutlu yürüyüş rahmetli başbugumuzun katıldıgı o inanılmaz yürüyüş KUTLU İKTİDARA YÜRÜYÜŞ adlı böylesi bir hareketi unutmam mümkün degil Atatürk spor sarayında istiklal marşı söyledikten sonra Başbugumuz kürsüye gelirken ankara yıkılıyordu BAŞBUG TÜRKEŞ BAŞBUG TÜRKEŞ diye adeta bozkurtca bir kükreyiş ankarayı inletiyordu ve o müthiş an rahmetli Başbugumuz ALPARSLAN TÜRKEŞ kürsüye vakur ve bir o kadar da dik sanki bozkurt sürüsüne liderlik eden bir bir DELİ BİR BOZKURT EDASIYLA ve kendine has o gür sesiyle
    - SÜLEYMAN ÖZMEN
    HEPİMİZ
    -BURDA
    -VELİ CAN ODUNCU
    -BURDA
    -DURSUN ÖNKUZU
    -BURDA
    -MUSTAFA PEHLİVANOGLU
    -BURDA
    -AHMET KERSE
    -BURDA BURDA BURDA!!!
    ve hüzün ikliminde burkulan yüreklerimiz AHDE VEFA nın onuruyla ve bir nebze olsun yüce yaradanın vaadettiği cennetinde olması onlara olan özlem yerine imrenmeye bırakırken kürsüde adeta kükreyen Başbugumuz bizleri adeta cifte su verilmiş kılıç gibi ruhumuza işliyordu...umarım böylesi bir organizasyonu tekrardan yaşamak bir cok ülküdaşımızı yeniden şevk verecegini düşünürek tekrardan yapılmasını cok ama cok istiyorum umarım bir gün olur...mücadele ALLAHTANDIR...

Dağ Gibiyiz Dogruyuz Yalansa Ey Beni
    Kızıl Kurşun Ol Cesursan Dey Beni
    Ankara'lıyız Sevdalıyız Vatana Bayrağa
    Ölüm Olsa Korkarmi Ankara'nın Seymeni

Rep Puanı
    0

Ben o gün yürüyenlerdenim

Ertesi gün de askere gitmiştim
    Dün gibi hatırımdadır
    Aradan geçen otuz yıl anılarımı sislere götüremedi halen de canlılığını korumakta.

Biz o yürüyüşe MHP İstanbul ili Adalar ilçesi olarak katıldık.
    Otuz kişi kadardık arabamızda oniki kişilik daha yer vardı
    O yerleri de İstanbulda Maltepe ilçesinden yürüyüşe gitmek isteyen ve araba bulamayan arkadaşlarla doldurduk.
    gelnek isteyip de araba bulamayan ülküdaşlarımız da yollardaydılar.

O yürüyüşe İstanbuldaki ilçelerimiz tarafından kiralanan 400 civarında otobüsle gittik. Ankaraya kadar arabanın mikrofonu elimden düşmedi.

O zaman Ecevit iktidarı zamanıydı ve polis teşkilatlarında Pol-Der lilerin hakimiyeti vardı, Ankaraya gidene kadar yollarda defalarca didik didik arandık.

Yürüyüşte hepimi Ecevit iktidarına kinimizi kustuk.
    Kinimiz asla sebepsiz değildi,katledilen binlerce ülküdaşımızdan iktidarı sorumlu tutmaktaydık.Aradan geçen bunca yıl benim bu kunudaki düşüncemi hiç değiştirmedi.

Ortalık "Falkonetti Ecevit" sloganlarıyla inlemekteydi.
    Yeni nesiller bilmezler "Falkonetti" o zamanki "Zengin ve yoksul" dizisinin kötü adamıydı ve inanın çok da kötüydü.

Kaç yüzbin kişi olduğumuzu saymadım ama sayımız ancak yüzbinlerle ifade edilebilirdi.
    O zamanın iktidarı bizim meclise yürüyeceğimizi tahmin ettiği için olağanüstı tedbirler almıştı(Hani bizim içimizden geçen de oydu aslında ama ocağımız da buna izin vermemişti bunu da burada belirtmem gerek)

Miting sırasında yoklama da yapılmaktaydı

---Süleymen Özmen
    ---BURADAA !!!
    ---Yusuf İmamoğlu
    ---BURADAA!!!
    ---Recep Haşatlı
    ---BURADAA!!!

Görülmeye değer bir manzara idi hepimiz ağlıyorduk, ölen kardeşlerimize aradan geçen onca yıldan sonra hala tüylerim diken diken oluyor

Aslında biz o gün gücümüzün farkına vardık
    Düşmanlarımız da bu gücü farkettiler tabii ki Türkiyemiz üzerine oyun oynayanlar da bu gücü farkettiler ve engellemenin yolunu aradılar ve bir şekilde de buldular.

Arkasından da 12 Eylül cuntası geldi zaten.

15 Nisan 1978 büyük yürüyüşü Türkiyedeki dönüm noktalarından biridir
    Bu konuyu forum gündemine getiren kardeşime teşekkür ederim.

Bu forumda o günü yaşayan başka ülküdaşlarım da var onların da anılarını bekliyorum.

Yaşasın Milliyetçi Türkiye
    Yaşasın Milli Devlet Güçlü iktidar

Rep Puanı
    123

Alıntı SeRDeNGeCTi_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Videoda çalan şarkı elinde olan var mı..Elinde olan varsa mesaj atsın lütfen..Bulamadım :(

Bende vardı galiba ülküdaşım.Araştırayım istersen upload edip yollarım...

Alıntı göktürk dokuztuglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bergamalı ülküdaşım Allah senden razı olsun akşam akşam iman tazeledik sayende 1996 yılında olmuştu aynı kutlu yürüyüş rahmetli başbugumuzun katıldıgı o inanılmaz yürüyüş KUTLU İKTİDARA YÜRÜYÜŞ adlı böylesi bir hareketi unutmam mümkün degil Atatürk spor sarayında istiklal marşı söyledikten sonra Başbugumuz kürsüye gelirken ankara yıkılıyordu BAŞBUG TÜRKEŞ BAŞBUG TÜRKEŞ diye adeta bozkurtca bir kükreyiş ankarayı inletiyordu ve o müthiş an rahmetli Başbugumuz ALPARSLAN TÜRKEŞ kürsüye vakur ve bir o kadar da dik sanki bozkurt sürüsüne liderlik eden bir bir DELİ BİR BOZKURT EDASIYLA ve kendine has o gür sesiyle
    - SÜLEYMAN ÖZMEN
    HEPİMİZ
    -BURDA
    -VELİ CAN ODUNCU
    -BURDA
    -DURSUN ÖNKUZU
    -BURDA
    -MUSTAFA PEHLİVANOGLU
    -BURDA
    -AHMET KERSE
    -BURDA BURDA BURDA!!!
    ve hüzün ikliminde burkulan yüreklerimiz AHDE VEFA nın onuruyla ve bir nebze olsun yüce yaradanın vaadettiği cennetinde olması onlara olan özlem yerine imrenmeye bırakırken kürsüde adeta kükreyen Başbugumuz bizleri adeta cifte su verilmiş kılıç gibi ruhumuza işliyordu...umarım böylesi bir organizasyonu tekrardan yaşamak bir cok ülküdaşımızı yeniden şevk verecegini düşünürek tekrardan yapılmasını cok ama cok istiyorum umarım bir gün olur...mücadele ALLAHTANDIR...
    Alıntı kabak asteğmen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Dün gibi hatırımdadır
    Aradan geçen otuz yıl anılarımı sislere götüremedi halen de canlılığını korumakta.

O yerleri de İstanbulda Maltepe ilçesinden yürüyüşe gitmek isteyen ve araba bulamayan arkadaşlarla doldurduk.

O yürüyüşe İstanbuldaki ilçelerimiz tarafından kiralanan 400 civarında otobüsle gittik. Ankaraya kadar arabanın mikrofonu elimden düşmedi.

O zaman Ecevit iktidarı zamanıydı ve polis teşkilatlarında Pol-Der lilerin hakimiyeti vardı, Ankaraya gidene kadar yollarda defalarca didik didik arandık.

Kinimiz asla sebepsiz değildi,katledilen binlerce ülküdaşımızdan iktidarı sorumlu tutmaktaydık.Aradan geçen bunca yıl benim bu kunudaki düşüncemi hiç değiştirmedi.

Yeni nesiller bilmezler "Falkonetti" o zamanki "Zengin ve yoksul" dizisinin kötü adamıydı ve inanın çok da kötüydü.

Kaç yüzbin kişi olduğumuzu saymadım ama sayımız ancak yüzbinlerle ifade edilebilirdi.
    O zamanın iktidarı bizim meclise yürüyeceğimizi tahmin ettiği için olağanüstı tedbirler almıştı(Hani bizim içimizden geçen de oydu aslında ama ocağımız da buna izin vermemişti bunu da burada belirtmem gerek)

---Süleymen Özmen
    ---BURADAA !!!
    ---Yusuf İmamoğlu
    ---BURADAA!!!
    ---Recep Haşatlı
    ---BURADAA!!!

Görülmeye değer bir manzara idi hepimiz ağlıyorduk, ölen kardeşlerimize aradan geçen onca yıldan sonra hala tüylerim diken diken oluyor

Düşmanlarımız da bu gücü farkettiler tabii ki Türkiyemiz üzerine oyun oynayanlar da bu gücü farkettiler ve engellemenin yolunu aradılar ve bir şekilde de buldular.

Bu forumda o günü yaşayan başka ülküdaşlarım da var onların da anılarını bekliyorum.

Ben sizlere teşekkür ederim bize ışık olup yol gösterdiğiniz için.Keşke bizde sizler gibi olabilsek,inşallah bizlerde sizler gibi bizden küçüklere ışık tutar hâle geliriz...
    Bizim vatanımızı Tuna'dan Nil'den dinle..Sor Lale'ye Sümbül'e birazda Gül'den dinle..Bizi üç kıta değil, koca dünya tanır..Hem bizi bizden değil, yedi kat elden dinle...
    __________________________________________________ __
    "Bin yılda karıldı bu ülkenin harcı, ayrıştırmak kimin harcı."
    Dr. Devlet BAHÇELİ

Rep Puanı
    0

Ben o zaman fakülteyi bitirmiş askere gitmek için beklemekteydim
    Adalar MHP teşkilatının da 2. başkanıydım ama fiilen teşkilatı yöneten bendim

O yıllarda bizim aramızda çok üst düzeyde bir teşkilatlanma vardı.
    Parti teşkilatlarımız,ocaklarımız (Hani bir densiz çay ocağı diye aşağılıyordu ya aklınca işte onlar)meslek kuruluşlarımız en ufak birimine kadar teşkilatlıydılar.

Cansiperane ve ölümüne mücadele ediyorduk herkes,dost düçman,cihan alem fedakarlığın ve kardeşliğin nasıl bir şey olduğunu bizden öğrenmekteydi.

Nerede o insanlar,nerede o teşkilatlar,neredeyiz ha cevap verebilir miyiz bu hallere ?
    Aslında titreyip kendine dönmesi gereken ülkücü hareketin ta kendisidir,yani ben de dahil hepimizi.
    Yani anlatmak istediğim odur ki yeni nesli beğenmiyorsak şayet bunda bizim kuşağımızın da sorumluluğu yok mudur?

Her zaman kendimizi de sorgulamamız gerektiğini ifade etmek istiyorum burada

Devam edeceğim

Rep Puanı
    112

Dün gibi hatırımdadır

---Süleymen Özmen
    ---BURADAA !!!
    ---Yusuf İmamoğlu
    ---BURADAA!!!
    ---Recep Haşatlı
    ---BURADAA!!!

Mahşer yeri gibiydi,galiba Beşevler'de karşılaşmıştık.Dediğin gibi,gerek vasıta yokluğu ve gerekse de o zamanın polderli frukoları sebebi ile Ankara'ya ulaşamayan binlerce insan oldu.
    Falkonetti hatırlatman iyi oldu,ben bu benzetmeyi unutmuştum,sen yazınca hatırladım.O devrin en karektersiz adamıydı.Ecevit de,(İçimden bir türlü "Allah rahmet eylesin" demek gelmiyor her nedense. Hatta... neyse) bu tip ile çok iyi özdeşleşmişti.Yani bir adam ancak bu kadar Falkonetti olabilirdi.
    Videoyu seyrederken 30 sene önceye gidiverdim birden.Yürüyüş,neredeyse tam bir askeri disiplin içinde,gayet muntazam ve hiçbir olay olmadan cereyan etmişti.Bugün öyle bir miting olabileceğini pek zannetmiyorum.Herşeyden önce büyük bir ruh farkı var.

Rep Puanı
    112

Ben o zaman fakülteyi bitirmiş askere gitmek için beklemekteydim
    Adalar MHP teşkilatının da 2. başkanıydım ama fiilen teşkilatı yöneten bendim

O yıllarda bizim aramızda çok üst düzeyde bir teşkilatlanma vardı.
    Parti teşkilatlarımız,ocaklarımız (Hani bir densiz çay ocağı diye aşağılıyordu ya aklınca işte onlar)meslek kuruluşlarımız en ufak birimine kadar teşkilatlıydılar.

Cansiperane ve ölümüne mücadele ediyorduk herkes,dost düçman,cihan alem fedakarlığın ve kardeşliğin nasıl bir şey olduğunu bizden öğrenmekteydi.

Nerede o insanlar,nerede o teşkilatlar,neredeyiz ha cevap verebilir miyiz bu hallere ?
    Aslında titreyip kendine dönmesi gereken ülkücü hareketin ta kendisidir,yani ben de dahil hepimizi.
    Yani anlatmak istediğim odur ki yeni nesli beğenmiyorsak şayet bunda bizim kuşağımızın da sorumluluğu yok mudur?

Her zaman kendimizi de sorgulamamız gerektiğini ifade etmek istiyorum burada

Devam edeceğim

Doğru söylüyorsun da,30 sene öncenin şartları ile günümüz şartlarını göz önünde bulundurmak lazım.Basın yayın toplumu dejenere etme konusunda bugünkü kadar etkili değildi,yüzlerce TV kanalı yoktu,ahlaka mugayir,bir miktar sex avantür sinema filmi dışında fazla birşey yoktu.Gençler okumaya,davayı öğrenmeye daha çok hevesliydiler ve ocakların faaliyetleri de bu yönlerdeydi. YANİ KISACA RAHMETLİ BAŞBUĞ YAŞIYORDU.

Rep Puanı
    0

Alıntı Alpertunga51 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doğru söylüyorsun da,30 sene öncenin şartları ile günümüz şartlarını göz önünde bulundurmak lazım.Basın yayın toplumu dejenere etme konusunda bugünkü kadar etkili değildi,yüzlerce TV kanalı yoktu,ahlaka mugayir,bir miktar sex avantür sinema filmi dışında fazla birşey yoktu.Gençler okumaya,davayı öğrenmeye daha çok hevesliydiler ve ocakların faaliyetleri de bu yönlerdeydi. YANİ KISACA RAHMETLİ BAŞBUĞ YAŞIYORDU.
    İşte aradaki fark da buradadır
    Aradan geçen 12 yıldan sonra bizler onun yokluğunu her zamankinden daha fazla hissediyoruz
    Onun yerini asla dolduramadık ve dolduramayacağız da.

Nurlar içinde yatasın başbuğumuz

+ Konuyu Cevapla

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)