"Milliyetçi Forum" forum üyeleri ile aşağıdaki iletişim kanalı ile iletişim kuracaktır.
E-posta Adresi:
+ Konuyu Cevapla
Toplam 12 Sayfadan 10. Sayfa BirinciBirinci ... 8 9 10 11 12 SonuncuSonuncu
Toplam 112 sonuçtan 91 ile 100 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: TÜRKLER NASIL MÜSLÜMANLAŞTIRILDI

Alpago Ziyaretçiler

Standart Ynt: TÜRKLER NASIL MÜSLÜMANLAŞTIRILDI

Burada bilgim dahilinde yazacağım. Evvela "tarih" hususunda uzman değilim. Ancak okuduğum alanda yer yer Türk Tarihine vurgu yaparakta biz talebelerin konuya hakim olmamız amaçlanmakadır. Yine Türk Siyasal Hayatı dersimizde Türkiye Cumhuriyetini yurtdışında Sözde Ermeni Soykırımı iddiaları hususunda temsil eden çok kıymetli bir hocamız Türklerin dini konusunda; "Türkler, İslamiyetten önce Şamanizme inanmıyordu, evet Türkler ilk etapta Şamanistti ancak İslamdan önce sırasıyla ilahi dinlerden Museviliği sonra Hristiyanlığı en son olarakta İslamı benimsemişlerdi." şeklinde konuşmuştu.
    Mütevazi bilgilerim doğrultusunda MEB onaylı Tarih kitaplarında Türklerin o dönemde İslamın yayılmasında başat millet olan Araplarla ilk sıcak ilişkisi Talas Savaşında Çinlilere karşı Arapların yanlarında yer almasıyla başlıyordu. Ve buna mukabilen ilk müslüman olan Türk kavmi Karluklar oluyor.
    Emeviler döneminde Türklerin müslüman olmamasının en önemli nedeni Emevilerdeki Arap ırkçılığı idi. O dönemde Emeviler Arap olmayan her millete "köle" gözüyle bakıyorlardı. Dolayısıyla Türkler karakteristik yapılarına çok ters olan bu yaklaşıma olumlu bir cevap ile karşılık vermesini kimse beklememeli. Takdir edersinizki Emeviler döneminde de Türkler ile ilişkiler olmuş ancak Arap ırkçılığınan dolayı olumlu bir hal kazanmamıştır.
    Ancak Abbasiler Türklerin savaş yeteneklerini gördükten sonra bilhassa ordularında Türklerden yararlanmak istediler. Arap ırkçılığı duruşunda da olmadılar. Sırf Türk askerlerinden oluşan Samarra adlı bir ordu-kent kuruyorlar. Halife muhafızları bile Türklerden oluşmaya başlamıştı. Tabi bu samimiyet git gide ilerledi ve en sonunda devlet adamları, kumandanlar Türklerden çıkmaya başladı.
    Şimdi MEB onaylı bu bilgiler ışığında Türkçü bir insanın Türk milletinin "esaret altında yaşayamama" düsturundan hareketle zorla İslamlaştırılmasını (alakasız bir eşleştirme ancak Araplaştırılmasını) savunması ne denli doğru olacaktır? Bu bilgiler, bize öğretilen Türk-İslam tarihinde görüyoruzki; Türklere karşı Emeviler ırkçılık yapmayıp gerçek İslamı yayma düşüncesi ve ferasetinde olsalardı Türklerin İslamla tanışması çok daha eski olacaktı sonucu çıkıyor. Türklere tarih boyunca zaman,mekan ve şartlar düsturuna vurgu yaparak kimse istemediği bir şeyi kabul ettiremez. Bu karakteristik özelliğimizi Türkçü arkadaşlar başta olmak üzere tarihimize bakarsak daha sağlıklı ve net idrak edebiliriz.
    Ki Türklerin İslamlaşmasında Araplarla siyasi ve diplomatik ilişkilerinden ziyade birde Şamanizm ile İslamiyetin ortak noktalarınıda unutmamız lazım gelir. Takdir edersinizki Şaman dini Türklerin kültüründe çok önemli izler bırakmıştır. Sadece inancı bir kenara bırakırsak Türklerin örf, adet ve sosyal yardımlaşmalarının İslamla örtüşmeside Türklerin müslümanlığı benimsemelerinde önemlidir.
    Evrensel bir din olan İslamı, bir milletin tekeliyetine sokmak; hem tarihsel sürece hemde Kutsal kitaba haksızlıktır. Dini millileştirme durumunu Musevi toplumunda görebiliriz. İslamı Arap dini olarak millileştirmek, Şamanizmi Türklerle millileştirmek elmalarla armutların karıştırılmasından başka bir şey değildir. Bu zihniyet eğerki art niyetli olarak forumun gündeminde ise bilinsinki İsmet Paşa dönemindeki CHP tiranlığında "Ezanın Türkçe" okutulması dayatmasından hareketle İslamın evrenselliğine inat millileştirilme çalışmalarıyla fevkalade benzeşmektedir. Saygılar...

Rep Puanı
    182

Alıntı Zorbey Nickli Üyeden Alıntı
    NE DESEK BİLMEM Kİ ABİ BAZI ARKADAŞLARIN BEYİN DAMARLARININ ARASINDA BLOK SORUNU KAN BEYİN DAMARLARINA İYİ YAYILAMIYO KANATLAR ZAYIF.. KİM ÇÖZER Kİ BU DURUMU FABIO CAPELLO MU ÇÜNKÜ ONUN ATALARI "ROMALI SENATÖRLERDEN" HİÇ FARKI YOK BAZI ARKADAŞLARIN..BUNLAR AVRUPANIN "SOYLULARI" YA DA Bİ İŞE YARAMAYAN "ŞOVALYELERİ"..ALLAH KİTAP DERLER BAŞKASININ AÇIĞINI ARARLAR BEN DAHA İYİ MÜSLÜMANIM HİÇ OLMAZSA İNSANIN KUSURLARINI ARAŞTIRMIYORUM..TEODAN MEMNUN DEĞİLSİN ÖRNEĞİN; O ZAMAN ONA DAHA KİBAR YAKLAŞ, ONU HAK DİNİNE DAVET ET, GEL KARDEŞİM DE BU ANLAMSIZ TARTIŞMAYI KESELİM DE..DE Bİ ŞEYLER DE CEVAP GELECEKTİR..HZ ÖMERDEN İYİ MÜSLÜMAN OLMUŞTUR AMA CAHİLİYE DÖNEMİ İÇLER ACISI..HAK DİNİNİ İYİ ANLAT Kİ İNSANLARI DAHA İYİ ÇEKESİN..BU BU KONUDA SON MESAJIM NE DERSENİZ DEYİN EDECEĞİM LAF KALMADI..
    Sayın Zorbey,
    Mesajlarınızı sürekli olarak büyük harflerle yazdığınız konusunda arkadaşlardan yakınmalar gelmektedir.
    Forum kurallarında da belirtildiği gibi büyük harfle mesajın tamamını belirtilmesi yasaklanmıştır.
    Bundan sonraki mesajlarınızda bu hususun dikkate alınması ricasıyla,saygılar...

BEN KESİNLİKLE İYİ MÜSLÜMANIM DEMEDİM BEN KENDİ HALİMDE Bİ KULUM AMA BANA ZINNIK,BÖLÜCÜ,VATAN HAİNİ GİBİ İTHAM EDENLERDEN DAHA İYİ MÜSLÜMANIM..EN AZINDAN İNSANLARIN ŞAHISLARINA LAF SÖYLEMEM.. YAPAMAYACAĞIM KELAMI ETMEM, ETTİĞİM KELAMI YAPARIM.. YİNE SÖYLÜYORUM SÖYLEYECEĞİMİ SÖYLEDİM BEN İLERİ GÖRÜŞLÜ VE HOŞGÖRÜLÜ MÜSLÜMANIM,İNANÇ ALLAHLA KUL ARASINDADIR MÜSLÜMAN DEĞİL DİYE KİMSEYİ SUÇLAMAM..BAKIN BEN TURİZMCİYİM YAZIN TATİL YÖRELERİNDEYDİM,ALANYADA ANTALYADA TOPLASAN İKİ ÜÇ TANE CAMİ VARDIR VE ORDA YAŞAYAN VATANDAŞIMIZIN NE KADAR NASIL DEĞİŞTİĞİNİ GÖRÜYORUM..İSLAMSIZ TÜRKLÜĞÜN TÜRKLÜK ÖZELLİĞİNİ KAYBEDECEĞİNİ BİLİYORUM..KENDİ GÖZLERİMLE GÖRDÜM..BEN DE İSLAM SAVUNUCUSUYUM..AMAA SİYASETE KARIŞTIRMA YANLISI DEĞİLİM..
    [/quote]
    __________________________________________________ ________________________________
    Zorbey belki de sen başta nasıl bir adamı savunduğunu bilmiyorsun.araştırmayı tavsiye ediyorsunuz ya sürekli ben de bir baktım teo diğer sitelere neler yazmış.adamın benimsediği şeyler ne?bu adam ''Tanrı Türkü korusun'' bile demiyor yani düşün artık onun gibi düşünenlerin olduğu bir sitede bile niye yazamadın bunu diyorlar adama.Sen ikide bir sizden daha iyiyiym elhamdulillah müslümanım diyip duruyorsun ama bunu savunuyorsun.Ayrıca Kuran ayetlerine, Allah'ın kelamına kes yapıştır yapmayın diyorsunuz bu ne yaman çelişki?Müslümanım diyorsun ama müslümanlara yüklendiğin kadar bir müslümanın temel değerlerine laf edenlere de yüklenmiyorsun bir yazında da.Sen 2-3 yazında bir elham.müslümanım diyorsan ben bunu senden beklerim.Bence milleti hor görmektense kendi içinizdek çelişkileri görün.Teoya da güzellikle yaklaşılacak bir tarafı kalmamaış..Adam en başta Kuran ayetleriyle gelmeyin bana dedi.Bizimse müslümanlığı anlatacaksak ona temel dayanağımız,kaynağımız Kuran-ı Kerimdir...Tartışılacak bir yanı kalmadı bu meselenin artık

“ Bu memleket, tarihte Türktü; hâlde de Türktür ve ebediyen Türk kalacaktır.”
    “ Biz, doğrudan doğruya milletperveriz ve Türk Milliyetçisiyiz. Cumhuriyetimizin dayanağı Türk topluluğudur. Bu topluluğun fertleri ne kadar Türk Kültürü ile dolu olursa, o topluluğa dayanan Cumhuriyet de o kadar kuvvetli olur.”
    “ Milletim Türk, Vatanım Türkiye, Ülküm Türklüktür”
    ULU ÖNDER ATATÜRK

Zorbey Ziyaretçiler

Alıntı bozkurt paşalı Nickli Üyeden Alıntı
    AL ONLİNE AÇIK....BOY POS....ÖYLEMİ ÇIKAR ...NASIL BİR KELAM BU ?

USLUBUN HOŞ DEĞİL....''SİZ ANCAK ADAM VURMAYI,YARALAMAYI BİLİRSİNİZ''.....YANIMDAMIYDIN..
    (VURDUĞUMUZDA HAİNDİ.... ALLAH RAZI OLSUN DİYECEĞİNE...ETTİĞİN KELAMA BAK)

HER HALT DEDİĞİN NE...KONUDA KAÇ MESAJIM VAR BAK BAKALIM....HAKİM OLDUĞUM KONUYA MESAJ ATMAYI SANAMI SORACAM ...ÖYLE BİR YETKİN Mİ VAR FORUMDA...YADA BUNUN ADI ZIPLAMAMI OLACAK.....

Başbuğum MUSTAFA KEMAL yol göstericim ATSIZDIR..TÜRK IRKI SAĞOLSUN!! Ölümüne TÜRKÇÜ ölümüne ATATÜRKÇÜ ölümüne ATSIZCI..Bu ülkeyi bölmeye çalışan bölücülerle, her türlü irticai faaliyetle, yobazlarla, ATATÜRK düşmanlarıyla,devlet düşmanlaıyla,SENTEZCİLERLE ve her türlü iç ve dış düşmanla ölene kadar savaşacağıma ve öleceğime; kanım,şerefim,törem,ülkem ve TÜRKLÜĞÜM üzerine and içerim GÖK GİRSİN KIZIL ÇIKSIN Zorbey-Balamir
    ..........HANİ ZORBEY BENMİ KÖRÜM...SENMİ KÖRSÜN.....HANİ MÜSLÜMANIM DİYE YAZMIYOR.....BENİ İLGİLENDİRMEZ YAZSADA YAZMASADA AMA LAF EDİYORSAN....ETTİĞİN LAFA BAK ÖNCE.''..KÖRMÜSÜN ....KAFANA SOK.''....HEM DE BUNLARI SÖYLÜYORSUN BANA

BİRDE SENTEZCİLERE KARŞI ÖLENE KADAR SAVAŞACAN ÖYLEMİ..İMZANDA YAZIYOR...YANİ BİZİM TÜRK-İSLAM SENTEZİMİZE DE SAVAŞTA AÇTIN...VAY BE
    Biraz fevri davrandım kusura bakma üslup için özür..

Rep Puanı
    137

Bayağıdır sitede yoktum daha bugün yazılan yazıları okumaya başladım ,gerçi yine gidecem de girmişken bir kaç şey yazağım dedim.

Türklerin zorla müslümanlaştırılması konusunda fikir yürütmek için bence tarihden örnek vermekle birlikte bu örneklerin türklükle bağdaşıp bağdaşmamasına da bakılmalı.Yani beni türklerin nasıl müslüman olduğu açıkcası ilgilendirmiyor,ama mantıklı bir şekilde düşünecek olursak türklere geçmişte kim zorla bir şey yaptırabilmiş ki ?Hele de bu din değiştirme gibi büyük bir olguysa.Türkler kendi kültürünü yaşamak,dinini yaşamak için esaret altına alınmamak için savaşmış,kendinden güçlü kavimlere yenilince de yine bu değerleri korumak için göç etmiş bir milllet.Nasıl olurda islamı zorla kabul ederler ,ben düşünemiyorum.

Ayrıca kimileri kendilerine düşüncelerinden dolayı kafir,zındık gibi hakeretler söylendiğini dile getiriyor ,ben öle bir hakeret görmedin yukarda ama bu tür söylemler de tabiki bir müslüman yakışmaz .Kİmse kimsenin ne kadar müslüman olduğunu bilemez.Ama bu konunun açılması da hakikaten çok yanlış deniliyorki ortaya tez atıldı anti tezle cevap ver,fikrini söyle başka bir şey yapma,tamam ortaya bir fikir atıldığında elbette ki çürütmek için uğrasacaksın ama bazı konular vardır ki tartışılmaya dahi açılmaz.Açılmamalı bunun en başında müslümanlık gelir.Her nasılsa bayrağımız,istiklal marşımız, ve diğer bazı kutsal değerlerimiz tarışılmaya dahi açılmıyorsa müslümanlık da böyle olmalı.
    TÜRKLÜK BEDENİMİZ,İSLAMİYET RUHUMUZ;RUHSUZ BEDEN CESET OLUR.

Rep Puanı
    150

zekeriya kitapçı Türk tarihini bin yıl olarak ele alanlar sınıfından. Taberi gibi arap tarihçilerinin de güvenilirliği yoktur kanaatideyim. Çünki onlar tarihi anlatırken Hz. Ali hayber kalesi cengi veya zaloğlu rüstem gibi anlatırlar. Buna benzer cuveyni de var, daha başkalarıda. Ayrıca o çağdaki Türk, Arap, fars, Çin ve Bizans coğrafyasındaki ilişkileri ve nüfuslarını verebilirsen rakamları destekleyici olur. Diyeceksin içinde alıntılar var. O metnin içerisinde alıntıların alıntısı var. senin engin bir araştırma yapıp, bu coğrafya tarihini inceleyen yüzlerce araştırmacıdan alıntı yapıp kendi görüşlerini ortaya koyup yayınlasaydın, buna inandırıcılığı olan bir tez diyebilir, karşı görüşler ciddiyetle sunulabilirdi. Tezler taraflı bir bakış açısıyla hazırlanmaz.
    Sayılmayız parmak ile. Yok olmayız kırmak ile.
    Taşramızdan sormak ile, kimse bilmez ahvalimiz.

Rep Puanı
    91

Alıntı umay_ Nickli Üyeden Alıntı
    doğma dinler nasılda türklerin beynini zehirliyor görüyor ve üzülüyorum arap ve aristokrat muhammedin inisite politikası nasılda adım adım işleyip bugünlere geldi biz üstün türkler nasıl bu tuzaklara düştük bliyorum ama anlatamıyorum..kök-tengri türkünü korusun.
    UMAY KADIN İSMİ...NE OLDU...TEO.. YOKSA KADIN MI OLDUN...FORUMA GİRMEK İÇİN... TEO=UMAY..?

bozkurt paşalı Ziyaretçiler

Alıntı blond_bortecine Nickli Üyeden Alıntı
    UMAY KADIN İSMİ...NE OLDU...TEO.. YOKSA KADIN MI OLDUN...FORUMA GİRMEK İÇİN... TEO=UMAY..?
    :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

Rep Puanı
    50

kime göre neye gör terbiyesizlik bakınız ben teo meo veya bir başkası değilim öncelikle bunu bir açığa kavuşturalım sizin arap dininiz elbette bir kadının ermeydanında toplum içinde söz hakkı vermiye bilir bu sahip olduğunuz benimsediğiniz dine aykırı.. ama Türklükle örtüşen bir davranış sergiliyorum. bu benim fikrim elbette saygı duymak zorunda değilsiniz sayın alpago size çok keskin br soru soruyorum sizin dininiz nediir..??

Alpago Ziyaretçiler

Elhamdülillah Müslümanım. Rabbim bir ve kahhar olan Allah'tır. Peygamberimse Hz. Muhammeddir. Benim dinimde kadın baş üstünde tutulur. Siz anlamak istediğiniz ve inanmak istediğiniz gibi İslamı değerlendiriyorsunuz...

Alpago Ziyaretçiler

Alıntı umay_ Nickli Üyeden Alıntı
    ortada savunulacak bir durum göremiyorum bu sitede ermeni fettoşun islami sitelerinden biri değil.. bakınız bir Türk sitesindeyiz bu tip söylemlerle karşılacaksınız türklük müslümanlıkla başlamıyor çünki.. dinlerden öte bir geçmişe sahip Türk ırkına mensup birisi olarak bu tip fikrler elbette ortaya atacağım ve atılacakta hakaret değil veya kimseyi yargılamak değil
    Ya edep! Türklükle ilgili istediğiniz şeyi yazın. Ancak unutmayın; bu forum Türk-İslam sentezine inanmış Ülkücü bir forum. Burada Hz.Muhammed'i aristokrat bir Arap olarak basite indirgeyemezsiniz...

+ Konuyu Cevapla

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)

Bu Konu İçin Etiketler